KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16375098
nr 1637 5098
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939, Gårdsmotiv, Skåne. Olja på duk, 40x60 cm, yttermått inklusive ram: 54x71 cm
Kondition: gåva till Frans G Bengtsson från konstnären, postlåda med initialer
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 26 augusti 2024
kl 18:38:23
21/8 16:42:19
1.000 kr
24/8 00:59:20
Emil Johanson-Thor
Läs mer om Emil Johanson-Thor